26 czerwca 2020 09:38 | Aktualności

Zakończenie zajęć w roku szkolnym 2019/2020

Drogie dzieci, uczniowie rodzice, nauczyciele oraz pracownicy Szkoły Podstawowej im. Jana z Ludziska w Ludzisku. Kończymy zajęcia w roku szkolnym 2019/2020.To był bardzo trudny rok dla nas wszystkich. Nikt nie spodziewał się tego, co wydarzyło się na świecie i co stało się zagrożeniem dla nas wszystkich, zagrożeniem dla pojedynczego człowieka, dla społeczeństw, narodów oraz dla świata. W trosce o bezpieczeństwo w czasie trwającej epidemii, zajęcia stacjonarne
w placówkach oświatowych zostały zawieszone, a decyzją władz wprowadzono obowiązkowe kształcenie na odległość. To było ogromne wyzwanie dla nas, ale moim zdaniem wszyscy temu wyzwaniu sprostaliśmy! Dziękuję Wam wszystkim bardzo za zaangażowanie, zrozumienie, wyrozumiałość i wzajemne wsparcie
w tym trudnym czasie. Zawsze boimy się zmian, tego, co nowe, co nas zaskakuje
i wydaje się trudne, przynajmniej na początku. RAZEM DALIŚMY RADĘ! Dzisiaj jeszcze bardziej wierzę w siłę społeczności szkolnej, którą wspólnie tworzymy!
Mam w sobie przekonanie, że poradzimy sobie również w przyszłości, jeszcze szybciej, lepiej i jeszcze skuteczniej! W tym roku szkolnym nie będzie uroczystego zakończenia..... Smutny czas w smutnej pustej szkole bez dzieci i uczniów.... Wiem, że tak jak my tęsknimy za Wami, Wy tęsknicie za nami, za szkołą, za koleżankami kolegami, za radością, którą dają więzi i relacje pomiędzy nami wszystkimi, ale wiecie co? TA SZKOŁA TEŻ ZA WAMI TĘSKNI I NIE MOŻE SIĘ WAS DOCZEKAĆ! Mam nadzieję, że we wrześniu wrócimy do szkoły, ale gdybyśmy mieli kontynuować nauczanie zdalne, to jesteśmy GOTOWI! W tym roku nie będzie okazji pożegnać oficjalnie naszych ósmoklasistów, ale pamiętajcie nasi drodzy absolwenci, że my nie mówimy, do siebie żegnaj, tylko do zobaczenia! To zawsze będzie Wasza szkoła i zawsze możecie na nas liczyć. Nie bójcie się marzyć, nie bójcie się swoich marzeń. Przyszłość stoi przed Wami otworem, mimo że na razie jest dla Was tajemnicą. Teraz jeszcze cytat dla Was, z którego tak naprawdę powinni korzystać wszyscy:

Nadchodzi taki czas, kiedy trzeba marzenia wypuścić na wiatr. On zaniesie je do gwiazd. Jeśli takie jest ich przeznaczenie i jeśli nikomu nie szkodzą, marzenia zwykle wracają spełnione. Uwalniając swoje pragnienia, ofiarowujesz im skrzydła, na których mogą powrócić do domu. Oto największy sekret.
– Ilona Selke„.

Dziękuję wszystkim, dzieciom, uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły za ten rok szkolny. Dziękuję Radzie Rodziców za wsparcie działalności szkoły. Życzę wszystkim zasłużonego odpoczynku, ale pamiętajcie o swoim oraz
o naszym wspólnym bezpieczeństwie! Przestrzegajmy zasad, wytycznych, nakazów oraz obowiązujących zakazów, a zdrowy rozsądek niech nas nigdy nie opuszcza.

Do zobaczenia!

Dyrektor szkoły Andrzej Antoniewicz