06 czerwca 2019 12:23 | Aktualności

Wycieczka do jednostki wojskowej

3 czerwca 2019 r. uczniowie klasy III  naszej szkoły pod opieką Pani Hanny Brulińskiej oraz Pani Patrycji Stefańskiej udali się do 56 Bazy Lotniczej zlokalizowanej w Inowrocławiu przy ul. Jacewskiej, z lotniskiem w Latkowie. Celem wycieczki było zapoznanie się z funkcjonowaniem jednostki wojskowej, specyfiką służby wojskowej oraz obejrzenie sprzętu wojskowego.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od obejrzenia muzealnych maszyn umiejscowionych na placu Bazy oraz  wizyty w Sali Tradycji, gdzie poznaliśmy krótką historię powstania jednostki oraz  podziwialiśmy zgromadzone eksponaty. Następnie udaliśmy się do Wojskowej Straży Pożarnej, gdzie mogliśmy obejrzeć oraz dotknąć ratowniczy sprzęt pożarniczy. Kolejnym punktem był przejazd na lotnisko wojskowe, gdzie uczniowie mieli okazję z bliska obejrzeć śmigłowce bojowe w jednym z hangarów. Z zapartym tchem słuchali opowiadania jednego z żołnierzy mechaników na temat budowy tych maszyn oraz ich wykorzystania w polskiej armii, a także w misjach zagranicznych. Dzieci zadawały mnóstwo pytań na temat tych niecodziennych dla nich pojazdów. Każdy chętny pod czujnym okiem technika pokładowego oglądał  śmigłowce, a nawet mógł usiąść za ich sterami. Na koniec udaliśmy się do wnętrza wieży kontrolnej, skąd „ na wyciągnięcie ręki” obserwowaliśmy startujące i lądujące śmigłowce.

Wycieczka była bardzo udana. Niektóre dzieci zadeklarowały, że w przyszłości chcą zostać żołnierzami.

Dziękujemy dowódcy 56 Bazy Lotniczej, Panu płk pil. Krzysztofowi Zwolińskiemu, za możliwość zwiedzenia jednostki oraz Pani szeregowej Malwinie Lukaszewskiej za profesjonalne przewodniczenie naszej wycieczce.

Dziękujemy naszym Rodzicom za ufundowanie nam tej atrakcji z okazji tegorocznego Dnia Dziecka, a Pani Agnieszce Barczak za pomoc w jej zorganizowaniu.

Niezapomniane chwile utrwaliliśmy na załączonych fotografiach.