| | | AAA
Szkoła Podstawowa im. Jana z Ludziska
w Ludzisku

Aktualności

09 listopada 2018 09:38 | Aktualności

Patriotyczny Wieczór Poetycki w Ludzisku!

Patriotyczny Wieczór Poetycki w Ludzisku!

100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości stała się okazją do wspólnego świętowania dla Szkoły Podstawowej w Ludzisku i Domu Pomocy Społecznej w Ludzisku.
W czwartkowy wieczór, 8 listopada 2018 r. spotkali się przedstawiciele władz gminnych i powiatowych: Dyrektor Miejsko-Gminnego Zespołu Oświaty w Janikowie Agnieszka Majkowska, wicestarosta inowrocławski Włodzimierz Figas, zaproszeni goście: Dyrektor PCPR w Inowrocławiu Rafał Walter, Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Parchaniu Alicja Aleksander, Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Warzynnie Elżbieta Zajonz, proboszcz parafii pw. św. Mikołaja w Ludzisku Piotr Dułak i organizatorzy projektu.

Uroczystość rozpoczęli: dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana z Ludziska w Ludzisku Andrzej Antoniewicz i dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Ludzisku Dariusz Cykulski, którzy podkreśli świadomość więzi i jedności, poczucie przynależności do Ojczyzny, za którą tak wielu walczyło. Na terenie domu pomocy zasadzono dęby – jako symbole obchodzonego w tym roku jubileuszu 100—lecia odzyskania niepodległości. Poczet sztandarowy pełnił asystę przy trzech krzyżach, gdzie płonęły również znicze złożone ku pamięci tym, którzy polegli.

W czasie Patriotycznego wieczoru Poetyckiego zostały zaprezentowane przez uczniów i mieszkańców najpiękniejsze wiersze nakazujące miłość do Ojczyzny wielu pokoleń Polaków. Słuchając  ich, można było doświadczyć  całej gamy uczuć, od radości poprzez wzruszenie, refleksję, zadumę, aż po smutek. Wspólnie śpiewano pieśni patriotyczne. Niezapomniany wieczór skłaniał do refleksji  i zadumy nad istotą patriotyzmu.  Recytatorów przygotowali pani Marzena Kowalik i pan Sławomir Jaskólski. Wykonane zostały piękne dekoracje nawiązujące do tematyki wydarzenia.

Na zakończenie wieczoru każdy mógł posmakować  grochówki i przepysznego ciasta.

Wieczór poetycki przebiegał w podniosłej atmosferze.

Przeczytano: 385 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: