11 czerwca 2018 11:56 | Aktualności

Finał II edycji Powiatowego Konkursu „Recyklingowa Rewia Mody” należał do nas!

W sobotę 9 czerwca 2018r. Młodzieżowy Dom Kultury w Inowrocławiu, Klub KSM Rondo i firma Plast-Mar  zorganizowały  piknik  rodzinny. Od godz. 10.00 na terenie firmy Plast-Mar w Balczewie czekało wiele atrakcji. Były dmuchańce, konkursy z nagrodami, pokazy straży pożarnej, prezentacja psa policyjnego. W punkcie edukacji ekologicznej pracownicy Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. Śniadeckich w Bydgoszczy uczyli  dzieci, co można  robić ze śmieci. Podczas imprezy odbył się Finał II edycji Powiatowego Konkursu  „Recyklingowa Rewia Mody”, w którym udział wzięło również jedenaścioro naszych uczniów. W czasie pokazu zobaczyć można było szeroką paletę pomysłów na kreacje wykonane z materiałów recyklingowych. Uczestnicy konkursu wykazali sięniebywałą kreatywnością w doborze materiałów. Niekonwencjonalne pomysły oraz możliwość wykorzystania szerokiego wachlarza surowców spowodowały, że byliśmy  świadkami pięknego widowiska.

W kategorii szkół podstawowych klas I-III wyróżnienia zdobyły Patrycja Ratajczak z klasy trzeciej oraz Olga Kozina z klasy czwartej. III miejsce ex aequo przypadło Uli Wnuk i Adrianowi Buczkowskiemu z klasy drugiej oraz Natalii Sobczak z klasy trzeciej. Natomiast w kategorii klas IV-VI I miejsce zajęła bezkonkurencyjna Natalia Polak z klasy szóstej.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy!