11 czerwca 2018 11:51 | Aktualności

Noc Bibliotek 2018

Noc Bibliotek 2018 pod hasłem „RzeczpospoCzyta” trwała w naszej szkole od 19.00 w piątek do 7.00 w sobotę, czyli z 8 na 9 czerwca.  Łącznie stawiło się ze śpiworami 20 uczniów z klas IV-VII. Nasze spotkanie zainaugurowaliśmy odczytaniem wiersza Małgorzaty Strzałkowskiej "Abecadło". Następnie w  czterech zespołach odbył się emocjonujący konkurs czytelniczy "W magicznym świecie Harry’ego Pottera". Później w zaimprowizowanej sali kinowej obejrzeliśmy udostępniony przez organizatora akcji polski film przygodowy pt. „Tarapaty”. W nocnej części naszego czytelniczego przedsięwzięcia odbyły się: układanie domina z książek, kalambury, konkurs układania tytułów książek według alfabetu, tajemnice skrzyni, bitwa na słowa, konkurs plastyczny „Polska za 100 lat”, czytanie polskiego komiksu „Kajko i Kokosz”. Na pamiątkę Nocy Bibliotek 2018 wszyscy otrzymali przesłane przez CEO zakładki i ekslibrisy. Noc Bibliotek 2018 pozostała dla uczestników niezapomnianą przygodą z książką. Do zobaczenia za rok!