09 maja 2018 08:49 | Aktualności

Wierszowisko w Ludzisku 2018

V Konkurs Recytatorski już za nami !

W piątek 27 kwietnia 2018r. miał miejsce Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Wierszowisko w Ludzisku”. Na specjalnie przygotowanej kameralnej scenie Szkoły Podstawowej im. Jana z Ludziska w Ludzisku zaprezentowali się młodzi pasjonaci poezji i prozy ze szkół podstawowych naszej gminy oraz ościennych miejscowości.

W turnieju wystąpiło łącznie 49 uczestników, którzy wystartowali w dwóch kategoriach: klasy I-III i IV-VI. Oceną uczestników zajęły się specjalnie powołane dwie komisje konkursowe, którym przewodniczył zaproszony poeta - dr nauk humanistycznych Michał Siewkowski.

W młodszej grupie przesłuchania trwały od godz. 9.30, natomiast starsi uczestnicy stanęli w słowne szranki od godziny 12.00. Na widowni zasiadła licznie zgromadzona publiczność, która usłyszała piękne wykonania znanych i mniej znanych utworów literatury.

Talenty artystów zawładnęły deskami sceny. Było nastrojowo, emocjonalnie, a czasem zabawnie. Uczestnicy zaskoczyli jurorów wysokim poziomem prezentacji.

Popisy artystów zwieńczyły obrady jury, a tuż po nich ogłoszenie wyników. Przewodniczący jury przyznał także nagrody Grand Prix w każdej grupie wiekowej. Ich posiadaczami stali się uczniowie Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Kołodziejewie.

Sympatycznego misia otrzymał uczeń trzeciej Kacper Perzyna, a pamiątkową statuetkę uczennica klasy szóstej  Hanna Konieczka.

Uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe oraz pamiątkowe upominki, które zostały ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej im. Jana z Ludziska w Ludzisku, przewodniczącego Rady Miejskiej w Janikowie – pana Grzegorza Czerwińskiego,  Janipol Meble w Janikowie oraz Galerię Solną w Inowrocławiu.

Ogromne podziękowania należą się rodzicom za upieczone przepyszne ciasta oraz obsługę gości w dniu uroczystości.

Serdecznie wszystkim gratulujemy, a sponsorom i ludziom dobrego serca dziękujemy!

Zapraszamy do udziału w konkursie już za rok!