08 marca 2018 14:11 | Aktualności

Jubileusz szkoły - 170-lecie istnienia Szkoły, 60-lecie nadania imienia Patrona Szkoły

Każde święto skłania do zadumy i stanowi przyczynę do refleksji nad mijającym czasem. Podwójny jubileusz: 170-lecie istnienia Szkoły Podstawowej im. Jana z Ludziska w Ludzisku i 60-lecie nadania imienia Patrona, stał się okazją do wspomnień. Szkoła nasza to miejsce, w którym ludzie z nią związani pozostawili cząstkę siebie.

4 marca 2018 r. to święto uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców, absolwentów oraz wszystkich mieszkańców Ludziska i okolic.

Jubileusz zapoczątkował przemarsz wszystkich zaproszonych wraz z pocztem sztandarowym do kościoła pw. św. Mikołaja. O 12.30 rozpoczęła się uroczysta Msza św., której przewodniczył proboszcz ks. Piotr Dułak.

Dalsza część obchodów miała miejsce w szkole . Dyrektor Andrzej Antoniewicz odsłonił dwie tablice pamiątkowe związane z historią Szkoły i postacią Jana z Ludziska. Przecięcia wstęgi dokonali dostojni goście: burmistrz Andrzej Brzeziński, dyrektor  szkoły Andrzej Antoniewicz, absolwent Wojciech Kasprzak, sołtys Adriana Pawnuk, przedstawiciel rodziców Marzena Sobczak.

Drugim punktem programu było oficjalne otwarcie uroczystości przez dyrektora Andrzeja Antoniewicza, który powitał wszystkich gości, a w szczególności: Burmistrza Gminy i Miasta Janikowo Andrzeja Brzezińskiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Janikowie Grzegorza Czerwińskiego, Zastępcę Burmistrza Gminy i Miasta Janikowo Jacka Dumę, Przewodniczącego Komisji Kultury, Sportu, Zdrowia i Oświaty Grzegorza Wesołowskiego, Dyrektora Miejsko-Gminnego Zespołu Oświaty w Janikowie Agnieszkę Majkowską, Główną Księgową Miejsko-Gminnego Zespołu Oświaty w Janikowie Agnieszkę Szymborską, Sołtysa Sołectwa Ludzisko Adrianę Pawnuk, Sołtysa Sołectwa Kołuda Wielka Jerzego Budzyńskiego, Sołtysa Sołectwa  Góry Annę Tomczak, Wicedyrektora Szkoły Podstawowej w Janikowie Krystynę Wesołowską, Dyrektora Szkoły Podstawowej w Broniewicach Romana Nowakowskiego, dyrektora Szkoły Podstawowej w Kołodziejewie Katarzynę Krokos, Dyrektora Gimnazjum w Janikowie Marka Szubargę, Dyrektora Przedszkola Publicznego w Janikowie Magdalenę Kalkę, Przewodniczącą Koła Gospodyń wiejskich w Ludzisku Annę Domżalską, Dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Ludzisku Dariusza Cykulskiego, Proboszcza Parafii św. Mikołaja w Ludzisku Piotra Dułaka, Prezesa Oddziału Związków Nauczycielstwa Polskiego w Janikowie Krystynę Świątkowską i Skarbnika Oddziału Związków Nauczycielstwa Polskiego w Janikowie Arletę Pukaczewską.

Następnie zebrani mogli zapoznać się z postacią i dokonaniami Patrona. Dyrektor przedstawił prezentację „Jana z Ludziska”. Po niej goście mieli okazję zobaczyć film „Szkoła Podstawowa w Ludzisku wspomnienia nauczycieli, rodziców i absolwentów”. Wielu widzom łezka zakręciła się w oku na myśl o minionych czasach.

Z przyjemnością wysłuchaliśmy przemówień. Kolejnych punktem programu było przedstawienie, do którego scenariusz powstał na podstawie „Krzyżaków” Henryka Sienkiewicza. Mogliśmy również podziwiać tańce średniowieczne.

W dalszej części goście zostali zaproszeni do obejrzenia wystawy zdjęć z przeszłości.

Na zakończenie czekał na gości poczęstunek oraz miła niespodzianka w postaci ogromnego jubileuszowego tortu. Mamy nadzieję, że przed nami jeszcze niejeden piękny jubileusz…

20180304_134538.jpg

20180304_163818.jpg