| | | AAA
Szkoła Podstawowa im. Jana z Ludziska
w Ludzisku

Galeria

WYCIECZKA DO CENTRUM NAUKI KOPERNIK W WARSZAWIE

Ilość zdjęć: 18

24 kwietnia 2013 r. uczniowie klas I - VI uczestniczyli w wycieczce do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Zwiedzający mogli samodzielnie przeprowadzić doświadczenia z różnych dziedzin nauki: fizyki, chemii, biologii, matematyki i dzięki temu zrozumieć dane zjawisko. Przy każdym eksponacie znajdowało się krótkie objaśnienie. Wiele stanowisk interaktywnych odwoływało się do zjawisk psychologicznych i socjologicznych. Czy można zobaczyć i nauczyć się czegoś ciekawego? Na pewno tak! Centrum Nauki Kopernik polecamy wszystkim, którzy jeszcze tam nie byli.

pokaż więcej »

ZEBRANIE RODZICÓW

Ilość zdjęć: 5

19 kwietnia 2013 r. odbyło się zebranie Rodziców. Przed spotkaniem z nauczycielami Matki i Ojcowie mogli obejrzeć przedstawienie "Niewidzialni". W poszczególne role wcielili się uczniowie, którzy dostarczyli zebranym widzom wielu wzruszeń. Rodzicu Twoje Dziecko nie jest "niewidzialne"! Mamo i Tato, poświęćcie mi swoją uwagę i czas!

pokaż więcej »

"Dziadek do orzechów"

Ilość zdjęć: 5

Zdecydowaliśmy się wziąć udział w nowatorskim projekcie "Interaktywny Teatr TVP dla szkół". W piątek 19 kwietnia 2013 r. o godzinie 11.00 uczniowie klasy V i VI mogli obejrzeć na żywo widowisko "Dziadek do orzechów" w wykonaniu Kieleckiego Teatru Tańca. Przeżyliśmy wiele wzruszeń i pozytywnych emocji w trakcie oglądania przedstawienia.

pokaż więcej »

Wyjazd do teatru w Inowrocławiu...

Ilość zdjęć: 4

15 kwietnia 2013 r. wybraliśmy się do Teatru w Inowrocławiu. Dzieci ze "zerówki" i klas I - III mogły obejrzeć "Jasia i Małgosię", a z klas IV - VI "Szatana z siódmej klasy". Zachwyciły nas spektakle w wykonaniu aktorów z Teatru Starego w Krakowie. KOCHAMY TAKI TEATR!

pokaż więcej »

Tuż przed sprawdzianem szóstoklasisty...:)

Ilość zdjęć: 6

W dniu 04 kwietnia 2013 r. uczniowie klasy szóstej przystąpili do ogólnopolskiego sprawdzianu klas szóstych.

pokaż więcej »

Dzień Kobiet 2013

Ilość zdjęć: 11

8 marca w naszej szkole uroczyście jak co roku obchodziliśmy Dzień Kobiet. Z tej okazji zebraliśmy się w holu szkoły, aby uhonorować Panie i dziewczynki. Najpierw dziewczęta z klasy V przygotowały i przedstawiły inscenizację, która w humorystyczny sposób prezentowała rolę kobiety na przestrzeni dziejów. Było mnóstwo śmiechu i zabawy. Następnie chłopcy i dziewczęta z klas III - VI przygotowali koncert życzeń dla nauczycielek i koleżanek. Wykonawcy wykazali się niemałymi zdolnościami wokalno- tanecznymi oraz dużym poczuciem humoru. Wykonali stare i nowe przeboje np. „Ona tańczy dla mnie” zespołu Weekend, „ Tak blisko” Rafała Brzozowskiego, „ Jeszcze się spotkamy” Piotra Kupichy i Marcina Kindla, Barcelona” zespołu Pectus, „ W stronę słońca” Eweliny Lisowskiej i wiele innych utworów. Panowie nie zapomnieli też o życzeniach dla żeńskiej części społeczności szkolnej. W klasach chłopcy obdarowali koleżanki kwiatkami i słodkimi upominkami. Pozostaje mieć nadzieję, że żaden mężczyzna nie zapomniał dziś o tym jednym, niepowtarzalnym święcie, jakim jest Dzień Kobiet.

pokaż więcej »

INSCENIZACJA BAŚNI "O DWUNASTU MIESIĄCACH"

Ilość zdjęć: 15

Dnia 14 lutego 2013 r. uczniowie klasy III zaprezentowali inscenizację baśni "O dwunastu miesiącach". Zadbali o przygotowanie scenografii oraz rekwizytów. Popisy młodych aktorów podziwiała cała społeczność szkolna wraz z rodzicami. Zadowolona publiczność gromkimi brawami nagrodziła wyśmienitą grę trzecioklasistów.

pokaż więcej »

Walentynki 2013

Ilość zdjęć: 14

pokaż więcej »