| | | AAA
Szkoła Podstawowa im. Jana z Ludziska
w Ludzisku

Galeria

Wyjazd do teatru - 15 listopada 2013 r.

Ilość zdjęć: 8

15 listopada 2013 r. byliśmy w teatrze w Inowrocławiu. Uczniowie klas młodszych oglądali spektakl "Koziołek Matołek", natomiast klasy IV-VI "Przypadki Robinsona Crusoe".

pokaż więcej »

GDAŃSK - GDYNIA - SOPOT

Ilość zdjęć: 20

21 czerwca uczniowie klas I - VI uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Trójmiasta. Wyprawę rozpoczęliśmy od zwiedzania Starego Miasta w Gdańsku. Spacerowaliśmy Ulicą Długą i Długim Targiem. Na dłużej zatrzymaliśmy się przy Zielonej Bramie, fontannie Neptuna i Żurawiu Gdańskim. Weszliśmy również do kościoła Mariackiego. Wnętrze tej największej w Polsce i w Europie ceglanej, gotyckiej świątyni zachwyciło nas swym ogromem. Spacerując nabrzeżem Motławy podziwialiśmy statek wycieczkowy Lew, stylizowany na dawny żaglowiec. Następnie udaliśmy się do Gdyni. W tym mieście odkrywaliśmy tajemnice podwodnego świata w Akwarium Gdyńskim oraz zwiedzaliśmy Okręt Muzeum – ORP Błyskawica. Na tle okazałego żaglowca Dar Pomorza zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia. Kolejnym celem naszej wycieczki był Sopot i obowiązkowo molo. Ponieważ pogoda dopisała, nie obyło się bez moczenia nóg na pobliskiej plaży. Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do Ludziska. Dziękujemy panu dyrektorowi, naszym wychowawczyniom i opiekunkom za przygotowanie wycieczki i dozór nad nami oraz agencji transportowej HELIOTUR za bezpieczną podróż i miłą atmosferę.

pokaż więcej »

Dzień Dziecka 2013

Ilość zdjęć: 85

29 maja 2013 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka. Atrakcji było co niemiara! Najpierw przybyli do nas rycerze. Zostaliśmy podzieleni na grupy i wówczas mogliśmy uczestniczyć w grach i zabawach średniowiecznych, do których należały: 1. królewskie tarcze - gra wojowników rozwijająca sprawność, refleks, siłę; 2. łucznictwo - stanowisko łucznicze z mozliwością oddawania strzałów do tarczy; 3. prezentacja uzbrojenia wczesnośredniowiecznego, różnych hełmów, mieczy, włóczni, zbroi; 4. kubb - gra wikińska sprzed tysiąca lat, wymagająca zręczności sokolego oka; 5. turnieje zręcznościowe różnego typu. Kiedy poczuliśmy głód, zjedliśmy kiełbaski z grilla, które zostały przygotowane przez rodziców. A to jeszcze nie wszystko... Była też policja i straż pożarna. Podziwialiśmy samochody i wyposażenie jednostek specjalnych. To był dzień pełen wrażeń. Takiego Dnia Dziecka długo nie zapomnimy!

pokaż więcej »

W Toruniu czyli gotyk na dotyk, Kopernik i piernik

Ilość zdjęć: 19

W dniu 13 maja 2013 roku uczniowie z klas 0- III uczestniczyli w jednodniowej edukacyjnej wycieczce do Torunia. Jej celem było zapoznanie uczniów z dziedzictwem polskiej kultury, historią odkryć i życiem Mikołaja Kopernika oraz z funkcjonowaniem Planetarium i Muzeum Piernika.

pokaż więcej »

Sukces naszej recytatorki

Ilość zdjęć: 1

6 maja 2013 roku w świetlicy przy Bibliotece Publicznej w Kołodziejewie odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Julian Tuwim dzieciom” zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Janusza Korczaka w Kołodziejewie. Startowali w nim uczniowie ze szkół podstawowych znajdujących się na terenie gminy. Naszą placówkę reprezentowała uczennica klasy III Karolina Burak. Recytowała wiersz pt. „Lokomotywa”. Poradziła sobie znakomicie. Konkursowe jury przyznało jej I miejsce w kategorii uczniów klas trzecich. Uczennica przygotowywała się do konkursu pod okiem wychowawczyni pani Hanny Brulińskiej. Gratulujemy zarówno uczennicy jak i jej opiekunce!

pokaż więcej »

DZIEŃ ZIEMI 2013

Ilość zdjęć: 9

Dnia 30 kwietnia 2013 r. uczniowie i pracownicy naszej szkoły wzięli udział w „Światowym Dniu Ziemi", największym ekologicznym święcie świata, obchodzonym od 1970 roku. W Polsce zapoczątkowano je w roku 1990. Scenariusz uroczystości przygotowała klasa IV i VI pod kierunkiem nauczycielki przyrody i informatyki pani Iwony Bednarek. Ponieważ uczestniczymy w programie Cyfrowa Szkoła, harmonogram uroczystości został przygotowany w oparciu o wykorzystanie technologii informacyjno – komunikacyjnych. Z ogromnym zainteresowaniem obejrzeliśmy niezwykle ciekawie przygotowane przez uczniów prezentacje multimedialne promujące postawy ekologiczne w najbliższym otoczeniu.

pokaż więcej »

WYCIECZKA DO CENTRUM NAUKI KOPERNIK W WARSZAWIE

Ilość zdjęć: 18

24 kwietnia 2013 r. uczniowie klas I - VI uczestniczyli w wycieczce do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Zwiedzający mogli samodzielnie przeprowadzić doświadczenia z różnych dziedzin nauki: fizyki, chemii, biologii, matematyki i dzięki temu zrozumieć dane zjawisko. Przy każdym eksponacie znajdowało się krótkie objaśnienie. Wiele stanowisk interaktywnych odwoływało się do zjawisk psychologicznych i socjologicznych. Czy można zobaczyć i nauczyć się czegoś ciekawego? Na pewno tak! Centrum Nauki Kopernik polecamy wszystkim, którzy jeszcze tam nie byli.

pokaż więcej »

ZEBRANIE RODZICÓW

Ilość zdjęć: 5

19 kwietnia 2013 r. odbyło się zebranie Rodziców. Przed spotkaniem z nauczycielami Matki i Ojcowie mogli obejrzeć przedstawienie "Niewidzialni". W poszczególne role wcielili się uczniowie, którzy dostarczyli zebranym widzom wielu wzruszeń. Rodzicu Twoje Dziecko nie jest "niewidzialne"! Mamo i Tato, poświęćcie mi swoją uwagę i czas!

pokaż więcej »

"Dziadek do orzechów"

Ilość zdjęć: 5

Zdecydowaliśmy się wziąć udział w nowatorskim projekcie "Interaktywny Teatr TVP dla szkół". W piątek 19 kwietnia 2013 r. o godzinie 11.00 uczniowie klasy V i VI mogli obejrzeć na żywo widowisko "Dziadek do orzechów" w wykonaniu Kieleckiego Teatru Tańca. Przeżyliśmy wiele wzruszeń i pozytywnych emocji w trakcie oglądania przedstawienia.

pokaż więcej »

Wyjazd do teatru w Inowrocławiu...

Ilość zdjęć: 4

15 kwietnia 2013 r. wybraliśmy się do Teatru w Inowrocławiu. Dzieci ze "zerówki" i klas I - III mogły obejrzeć "Jasia i Małgosię", a z klas IV - VI "Szatana z siódmej klasy". Zachwyciły nas spektakle w wykonaniu aktorów z Teatru Starego w Krakowie. KOCHAMY TAKI TEATR!

pokaż więcej »