| | | AAA
Szkoła Podstawowa im. Jana z Ludziska
w Ludzisku

Galeria

Dzień Ziemi 2014

Ilość zdjęć: 7

Tegoroczny Dzień Ziemi uczciliśmy unowocześnioną wersją baśni Calineczka. Główna bohaterka, jako trochę magiczny, a trochę super nowoczesny moduł podróżniczy, wędrowała po kraju pokazując nam piękno przyrody. Zachęcała nas do prawdziwego podróżowania i uczulała na troskę o czystość otoczenia.

pokaż więcej »

Wierszowisko w Ludzisku 2014

Ilość zdjęć: 13

23 kwietnia 2014 r. odbył się konkurs recytatorski adresowany do uczniów szkół podstawowych z całej gminy Janikowo. Celem konkursu było przybliżenie dzieciom twórczości polskich poetów i pisarzy, popularyzacja literatury dziecięcej, dostarczenie uczniom doznań estetycznych oraz wspieranie działań twórczych dzieci w różnych formach aktywności.

pokaż więcej »

Klasa VI w odwiedzinach w zerówce

Ilość zdjęć: 4

Dnia 15 kwietnia uczniowie klasy VI czytali swoim młodszym kolegom bajki. Była to wielka niespodzianka dla maluchów. Dzieci bardzo uważnie słuchały. Klasie szóstej serdecznie dziękujemy i zapraszamy ponownie.

pokaż więcej »

Warsztaty "Nie jesteś sam!"

Ilość zdjęć: 6

W kwietniu w naszej szkole gościliśmy pracownika socjalnego, wychowawcę panią Lidię Ogórkowską z Domu Dziecka w Inowrocławiu. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w warsztatach na temat "Nie jesteś sam!".

pokaż więcej »

Loteria Fantowa

Ilość zdjęć: 9

27 lutego 2014 r. w naszej szkole odbyła się loteria fantowa. Udało nam się uzbierać 94 zł, które zostały przeznaczone na Polski Komitet Narodowy UNICEF dla dzieci w Sierra Leone.

pokaż więcej »

Victor

Ilość zdjęć: 5

Miły gość w szkole. Na początku stycznia odwiedził nas zagadkowy gość. Kiedy powitał nas w swoim ojczystym języku…no cóż…nikt nic nie zrozumiał. Wobec tego gość przeszedł na język angielski…. Nadal większość nie rozumiała prawie nic, ale przynajmniej wiedzieliśmy, w jakim języku do nas mówi. Po chwili –uff- nasz miły gość zna również język polski! Pan Victor Welten jest Holendrem. Opowiedział nam trochę o swoim ciekawym kraju, w którym jest więcej rowerów niż obywateli, a rowerzyści mają na ulicach pierwszeństwo przed samochodami. Holandia jest wspaniałym krajem, ale według naszego gościa, jedzenie jest smaczniejsze w Polsce. Okazuje się, że pan Victor zna dobrze Polskę, bo jego mama jest Polką. Oprócz różnic, jakie dzielą nasze kraje, znaleźliśmy również wspólne sprawy- słuchamy podobnej muzyki i gramy w te same gry komputerowe. Dziękujemy pani Agnieszce Ładzie-Grobelnej za przedstawienie nam swojego kuzyna, a pana Victora zapraszamy ponownie, ponieważ wielu pytań nie zdążyliśmy zadać. Jaki ma pan patent na uczenie się języków obcych? Kto jest gorszy, pijak czy narkoman? Gdzie są ładniejsze dziewczyny, w Polsce, czy w Holandii?

pokaż więcej »

Koza 2014

Ilość zdjęć: 11

pokaż więcej »

Bal karnawałowy

Ilość zdjęć: 4

pokaż więcej »