| | | AAA
Szkoła Podstawowa im. Jana z Ludziska
w Ludzisku

Galeria

Victor

Ilość zdjęć: 5

Miły gość w szkole. Na początku stycznia odwiedził nas zagadkowy gość. Kiedy powitał nas w swoim ojczystym języku…no cóż…nikt nic nie zrozumiał. Wobec tego gość przeszedł na język angielski…. Nadal większość nie rozumiała prawie nic, ale przynajmniej wiedzieliśmy, w jakim języku do nas mówi. Po chwili –uff- nasz miły gość zna również język polski! Pan Victor Welten jest Holendrem. Opowiedział nam trochę o swoim ciekawym kraju, w którym jest więcej rowerów niż obywateli, a rowerzyści mają na ulicach pierwszeństwo przed samochodami. Holandia jest wspaniałym krajem, ale według naszego gościa, jedzenie jest smaczniejsze w Polsce. Okazuje się, że pan Victor zna dobrze Polskę, bo jego mama jest Polką. Oprócz różnic, jakie dzielą nasze kraje, znaleźliśmy również wspólne sprawy- słuchamy podobnej muzyki i gramy w te same gry komputerowe. Dziękujemy pani Agnieszce Ładzie-Grobelnej za przedstawienie nam swojego kuzyna, a pana Victora zapraszamy ponownie, ponieważ wielu pytań nie zdążyliśmy zadać. Jaki ma pan patent na uczenie się języków obcych? Kto jest gorszy, pijak czy narkoman? Gdzie są ładniejsze dziewczyny, w Polsce, czy w Holandii?

pokaż więcej »

Koza 2014

Ilość zdjęć: 11

pokaż więcej »

Bal karnawałowy

Ilość zdjęć: 4

pokaż więcej »

Mikołajki 2013

Ilość zdjęć: 40

pokaż więcej »

Bezpieczne zachowanie w szkole, domu, na ulicy - Warsztaty z pierwszej pomocy.

Ilość zdjęć: 20

W grudniu 2013 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty z pierwszej pomocy. Zajęcia przeprowadziła pani pielęgniarka Katarzyna Plewa oraz pani Hanna Brulińska.

pokaż więcej »

Bezpieczne zachowanie w szkole, domu, na ulicy.

Ilość zdjęć: 9

Dnia 22 listopada 2013r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z policjantem z Komisariatu Policji w Janikowie. Tematem prelekcji było "Bezpieczne zachowanie w szkole, domu, na ulicy".

pokaż więcej »

Bezpieczne zachowanie w szkole, domu, na ulicy.

Ilość zdjęć: 10

21 listopada 2013 r. gościliśmy w naszej szkole zastęp GBARt 2/25 Państwowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu. Uczniowie wzięli udział w prelekcji na temat bezpieczeństwa. Uczniowie poznali podstawowe czynności w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej. Mogli również dokładnie zapoznać się ze sprzętem i urządzeniami, które wykorzystywane są przez strażaków w czasie działań ratowniczo-gaśniczych.

pokaż więcej »

Wyjazd do teatru - 15 listopada 2013 r.

Ilość zdjęć: 8

15 listopada 2013 r. byliśmy w teatrze w Inowrocławiu. Uczniowie klas młodszych oglądali spektakl "Koziołek Matołek", natomiast klasy IV-VI "Przypadki Robinsona Crusoe".

pokaż więcej »

GDAŃSK - GDYNIA - SOPOT

Ilość zdjęć: 21

21 czerwca uczniowie klas I - VI uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Trójmiasta. Wyprawę rozpoczęliśmy od zwiedzania Starego Miasta w Gdańsku. Spacerowaliśmy Ulicą Długą i Długim Targiem. Na dłużej zatrzymaliśmy się przy Zielonej Bramie, fontannie Neptuna i Żurawiu Gdańskim. Weszliśmy również do kościoła Mariackiego. Wnętrze tej największej w Polsce i w Europie ceglanej, gotyckiej świątyni zachwyciło nas swym ogromem. Spacerując nabrzeżem Motławy podziwialiśmy statek wycieczkowy Lew, stylizowany na dawny żaglowiec. Następnie udaliśmy się do Gdyni. W tym mieście odkrywaliśmy tajemnice podwodnego świata w Akwarium Gdyńskim oraz zwiedzaliśmy Okręt Muzeum – ORP Błyskawica. Na tle okazałego żaglowca Dar Pomorza zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia. Kolejnym celem naszej wycieczki był Sopot i obowiązkowo molo. Ponieważ pogoda dopisała, nie obyło się bez moczenia nóg na pobliskiej plaży. Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do Ludziska. Dziękujemy panu dyrektorowi, naszym wychowawczyniom i opiekunkom za przygotowanie wycieczki i dozór nad nami oraz agencji transportowej HELIOTUR za bezpieczną podróż i miłą atmosferę.

pokaż więcej »