| | | AAA
Szkoła Podstawowa im. Jana z Ludziska
w Ludzisku

Galeria

Mikołajki 2012

Ilość zdjęć: 11

Tradycyjnie, jak co roku do naszej szkoły zawitał długo oczekiwany Mikołaj. Dla wszystkich miał prezenty, bo w naszej szkole są tylko grzeczne dzieci :) Nie zapomniał też o pracownikach szkoły.

pokaż więcej »

UROCZYSTY APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Ilość zdjęć: 9

9 listopada 2012 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości przygotowany przez nauczyciela historii pana Michała Brulińskiego. W uroczystości wzięli udział uczniowie wszystkich klas. Apel przebiegał w dwóch częściach. W pierwszej części scenariusz obejmował treści historyczne, zaprezentowane w formie inscenizacji. Uczniowie klasy piątej w przystępny i obrazowy sposób przedstawili losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów a skończywszy na roku 1918. Młodzież szkolna z zainteresowaniem i w skupieniu wysłuchała tej szczególnej lekcji historii. Druga część utrzymana została w konwencji turnieju klas III – VI i służyła propagowaniu i sprawdzaniu wiedzy o Polsce i Polakach. Drużyny rywalizowały ze sobą, odpowiadając na kolejne pytania powiązane z naszą Ojczyzną. Uczniowie rozpoznawali zabytki Polski, wybitne postacie, polskie potrawy, seriale, dobranocki, piosenki. W tych jakże emocjonujących zmaganiach zwycięstwo odniosła klasa V. Do wspólnej zabawy włączana była również publiczność. I jak przystało na „Cyfrową Szkołę” pan Michał nie zapomniał o wykorzystaniu technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w przygotowaniu konkursowych zadań.

pokaż więcej »

Spotkanie z policjantem

Ilość zdjęć: 6

Dnia 9 listopada 2012r. odbyło się spotkanie z policjantem z Komisariatu Policji w Janikowie na temat zasad ruchu drogowego.

pokaż więcej »

Konkurs wiedzy o „gęsi Białej Kołudzkiej ®”

Ilość zdjęć: 7

21.06.2012 roku w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o pracy nad gęsiami w Kołudzie Wielkiej przygotowany i przeprowadzony osobiście przez pana posła Eugeniusza Kłopotka dyrektora Instytutu Zootechniki Państwowego Instytutu Badawczego Zakładu Doświadczalnego w Kołudzie Wielkiej oraz przez panią wicedyrektor Halinę Bielińską. Więcej o konkursie w zakładce Wydarzenia/Konkursy.

pokaż więcej »

Dzień Ziemi 2012

Ilość zdjęć: 8

A co jeśli kiedyś skończy się na świecie węgiel i ropa naftowa? Czy potrafimy zadbać o alternatywne źródła energii?

pokaż więcej »

Zwiedzamy Instytut Zootechniki Państwowego Instytutu Badawczego Zakładu Doświadczalnego w Kołudzie Wielkiej

Ilość zdjęć: 10

19 kwietnia 2012 zespół redakcyjny gazetki szkolnej sprawdził jak żyją gęsi w Kołudzie. Po instytucie oprowadzała nas pani wicedyrektor Halina Bielińska. Więcej na ten temat przeczytacie w majowej gazetce.

pokaż więcej »