| | | AAA
Szkoła Podstawowa im. Jana z Ludziska
w Ludzisku

religia

Szczęść Boże!

W tym trudnym i wyjątkowym czasie proszę, aby jako zadanie odmawiać codziennie modlitwę:" Zdrowaś Maryjo" w intecji swojej rodziny, chorych, oraz tych,którzy sie nimi opiekują z narażeniem własnego życia

katecheta

..................................................................................................................................................

Dzisiaj przekazuję do rozważenie słowa Ewangelii  przeznaczone w liturgii na 20 marca.Zastanówmy się na tym, co Pan Jezus chce nam dzisiaj powiedzieć


Ewangelia na każdy dzień

Mk 12, 28b-34
Słowa Ewangelii według Świętego Marka

Jeden z uczonych w Piśmie podszedł do Jezusa i zapytał Go: «Które jest pierwsze ze wszystkich przykazań?»

Jezus odpowiedział: «Pierwsze jest: „Słuchaj, Izraelu, Pan Bóg nasz jest jedynym Panem. Będziesz miłował Pana, Boga swego, całym swoim sercem, całą swoją duszą, całym swoim umysłem i całą swoją mocą”. Drugie jest to: „Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego”. Nie ma innego przykazania większego od tych».

Rzekł Mu uczony w Piśmie: «Bardzo dobrze, Nauczycielu, słusznie powiedziałeś, bo Jeden jest i nie ma innego prócz Niego. Miłować Go całym sercem, całym umysłem i całą mocą i miłować bliźniego jak siebie samego znaczy daleko więcej niż wszystkie całopalenia i ofiary».

Jezus, widząc, że rozumnie odpowiedział, rzekł do niego: «Niedaleko jesteś od królestwa Bożego». I nikt już nie odważył się Go więcej pytać.

Zwłaszcza w czasach trudnych nasza wiara bywa wystawiana na próbę. Wtedy okazuje się w kim składamy naszą nadzieję. Jakie miejsce wtedy zajmuje w naszym życiu Bóg? Kierować się wiarą, to dotrzymać Mu swej wierności. Podobnie jak przysięga małżeńska jest na dobre i złe, tak Bóg jest z nami na dobre i złe. On jest wierny Swojemu przymierzu.
............................................................................................................
24.03.20r.
Dzisiaj przesyłam link do filmu o życiu św. Szczepana,pierwszego męczennika za wiarę w Jezusa Chrystusa, oraz św.Pawła-Apostoła narodów. Poznajcie historię ich zycia !Miłego oglądania!