Sztandar

Wręczenie sztandaru Szkole Podstawowej

im. Jana z Ludziska w Ludzisku

Wielki dzień w Naszej Szkole nastąpił 26 września 2014 roku. Dlaczego taki ważny? Wówczas nasza podstawówka otrzymała sztandar z wizerunkiem Jana z Ludziska i z cytatem jednej z jego mów:

„Bo natura stworzyła wszystkich ludzi wolnymi.”,

oraz orłem i słowami: "Bóg, Honor, Ojczyzna, Nauka, Wychowanie" (awers, rewers).

Uroczystość rozpoczęła się od przemarszu przy dźwiękach muzyki granej przez orkiestrę, ze szkoły do kościoła św. Mikołaja, gdzie odbyła się msza św., w czasie której ksiądz proboszcz, Piotr Dułak, pobłogosławił sztandar.

Po równie uroczystym powrocie do szkoły sołtys Ludziska, pan Marian Domżalski, ponownie odsłonił tablicę upamiętniającą nadanie placówce imienia Patrona w 1957 roku. Następnie dyrektor, pan Andrzej Antoniewicz, powitał wszystkich przybyłych przedstawicieli Urzędu Gminy i Miasta Janikowo, dyrektorów szkół i przedszkoli, emerytowanych pracowników szkoły i wielu innych szanownych gości.

Pan Andrzej Antoniewicz podziękował wszystkim ofiarodawcom za dotację na ufundowanie  pięknego sztandaru: Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Jana z Ludziska w Ludzisku, Urzędowi Gminy i Miasta Janikowo, Fermie Drobiu Dariusz Bąkowski, firmie Sanplast Spółka Akcyjna, Piastowskiemu Bankowi Spółdzielczemu w Janikowie oraz firmie Janipol Meble.

Potem przewodnicząca Rady Rodziców, pani Elżbieta Karmowska, wraz z panią Adrianą Pawnuk i panem Michałem Hesem przekazała sztandar Dyrektorowi. Dyrektor z kolei wręczył sztandar  uczniom: Remigiuszowi Owczarzakowi, Weronice Kędzierskiej i Patrycji Bochniak.

obraz_570.jpg [300x182]

Goście składali życzenia i gratulacje, wręczali prezenty. Pan Andrzej Brzeziński podkreślił, że Szkoła Podstawowa im. Jana z Ludziska w Ludzisku powinna przetrwać kolejne wieki.

Tę piękną uroczystość zakończyła prezentacja, przygotowana przez panią Agnieszkę Gnutek i panią Iwonę Bednarek, w której przedstawiły postać Patrona, krótką historię Szkoły i jej dorobek.

Odświętne nastroje i stroje uzupełnił wystrój sali, która prezentowała się w tym dniu niezwykle.

Uroczystość na długo zapadnie w naszej pamięci. Jesteśmy dumni ze sztandaru, który podkreśla naszą więź z patonem szkoły Janem z Ludziska.

Więcej zdjęć zamieszczono w zakładce "Galeria"