| | | AAA
Szkoła Podstawowa im. Jana z Ludziska
w Ludzisku

Festiwal Projektów Mistrzów Kodowania 2014

Prezentacja

Wspomnienia uczniów

1 dzień:

Od 14.30  do 20.30 jechaliśmy pociągiem do Warszawy. Nie obyło się bez opóźnień, podobno od upału tory się powyginały.  Ostatnią część podróży przejechaliśmy metrem. Było to bardzo fajne. Nasz hotel znajdował się naprzeciwko Pałacu Kultury i Nauki.  Pani Iwona dała nam karty do pokoi i od razu tam poszliśmy. W hotelu łatwo można było się zgubić, bo miał 31 pięter. Patrycja i Julka miały pokój razem, a Michał zamieszkał z chłopakiem z innej szkoły. Po zostawieniu bagaży zjechaliśmy szybko na dół, żeby pograć na X-boxie. Następnie poszliśmy na elegancką kolację, którą podawał nam kelner.  Była przepyszna zupa pomidorowa i drugie danie. A później poszliśmy do pokoi.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  

2 dzień:

2 dnia rano poszliśmy na śniadanie, był stół szwedzki, czyli bardzo dużo jedzenia i każdy mógł sobie wybrać, na co miał ochotę. Potem pojechaliśmy do zamku Ujazdowskiego, ponieważ tam odbywał się Festiwal Mistrzów Kodowania. Ministrowie przemawiali, a my trochę się nudziliśmy. Później Julka grała w ping ponga z panią poseł Domicelą Kopaczewską, a Michał z panem ministrem Rafałem Trzaskowskim. Następnie poszłyśmy po autografy do Pani Pauliny Chylewskiej, pana Radka Brzózki i pana prezesa SAMSUNGA nazywanego przez nas panem Samsungiem. Kiedy wszystkim się nam znudziło poszliśmy na spacer po Łazienkach. Było tam dużo wiewiórek. Patrycja i Michał je karmili. Trafiliśmy też do Atelier Amaro. Tego dnia zjedliśmy nawet dobry obiad.Śmiech

Potem wróciliśmy do hotelu.

Po południu zwiedzaliśmy Warszawę. Widzieliśmy stadion, Pałac Kultury i Nauki oraz wiele innych miejsc. A kiedy skończyliśmy wycieczkę po Warszawie i wróciliśmy do hotelu, pani zaproponowała, żebyśmy poszli się przejść. Kiedy szliśmy podziemiami zobaczyliśmy Macieja Musiała niestety nie mogliśmy zdobyć autografu. Prawie cały dzień padało.                                             

3 dzień:

3 dnia odbył się piknik dla warszawiaków. Mogliśmy tam porobić bańki, namalować sobie rysunki na twarzy lub na rękach, poukładać klocki, namalować rysunki na folii, oraz zrobić własne dzieła z krepy, guzików itp. Tam poznaliśmy trzy sławne osoby: panią Otylię Jędrzejczak, pana Artura Partykę i pana Marka Plawgo. W ten dzień przyjechało do nas także Centrum Nauki Kopernik z wystawą objazdową. Świetnie się bawiliśmy i szkoda, że trzeba było już jechać do domów. To były niezapomniane przeżycia.

Patrycja i Julka

Festiwal Projektów Mistrzów Kodowania 2014