Profilaktyka

NIE JESTEŚ SAM!

W kwietniu gościliśmy w naszej szkole panią Lidię Ogórkowską, pracownika socjalnego i wychowawcę z Domu Dziecka w Inowrocławiu, która przeprowadziła warsztaty na temat "Nie jesteś sam!". Dzieci miały bardzo dużo pytań i aktywnie uczestniczyły w zajęciach.

Pani Lidii Ogórkowskiej serdecznie dziękujemy.

obraz_035.jpg [300x225]

ZNAJDŹ WŁAŚCIWE ROZWIAZANIE

NIE PAL PRZY MNIE PROSZĘ!

Już po raz kolejny przystąpiliśmy do kampanii antynikotynowej "Znajdź właściwe rozwiązanie" i Nie pal przy mnie proszę". W tym roku zajęcia odbywają się w klasie I i IV. Koordynatorem akcji jest pani Agnieszka Łada-Grobelna.

Obudź się!

Dnia 11 stycznia 2013 r. przeprowadzone zostały zajęcia edukacyjne w klasach IV-VI związane z akcją "Obudź się". Poruszony został bardzo ważny temat - "Rodzina jako podstawowa komórka społeczna".

333.jpg [340x255]

OBUDŹ SIĘ !!!

Jak co roku w styczniu rozpocznie się kampania "Obudź się". Będzie trwała do końca czerwca. Bardzo serdecznie zapraszam do czynnego udziału uczniów klas IV-VI. Dzieci dostaną specjalne koszulki, ulotki, plakaty pomagające przekazać otrzymaną wcześniej wiedzę na temat szkodliwości alkoholu, narkotyków, papierosów. Przewidziane są liczne konkursy z bardzo atrakcyjnymi nagrodami. W tej edycji na terenie szkoły powieszone będą kolorowe banery ("Postaw na rodzinę", "Obudź się"," Zachowaj trzeźwy umysł").

obudz_sie_10012013_003.jpg [576x432]

obudz_sie_10012013_004.jpg [576x432]

obudz_sie_10012013_005.jpg [432x576]

"JAK POSKROMIĆ WEWNĘTRZNEGO ZŁOŚNIKA?"

Dnia 6 grudnia 2012 r. odwiedziła nas pani psycholog Donata Liberacka ze Studia Diagnozy i Profilaktyki z Krakowa, która przeprowadziła warsztaty "Jak poskromić wewnętrznego złośnika?". W trakcie zajęć uczniowie poznali sposoby radzenia sobie z negatywnymi emocjami. Dzieci ćwiczyły, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach i jak reagować na przemoc, agresję. Klasa IV rozmawiała również o cyberprzemocy.

listopad_2012_98.jpg [250x188]  listopad_2012_103.jpg [250x188]

listopad_2012_105.jpg [300x225]

KAMPANIA ANTYNIKOTYNOWA

panenie.jpg [173x179]

"Nie pal przy mnie proszę"

W roku szkolnym 2012/2013 nasza szkoła przystąpiła do programu edukacji antytytoniowej "Nie pal przy mnie proszę".

Głównym celem akcji jest zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie tytoniu.

Cele szczegółowe:

• zwiększenie wiedzy w zakresie odpowiedzialności za własne zdrowie;
  • kształtowanie umiejętności dbania o zdrowie własne i swoich bliskich;
  • kształtowanie postaw asertywnych.

Adresatami programu są uczniowie klas I - III.

Szkolny koordynator programu:

Agnieszka Łada - Grobelna

"Znajdź właściwe rozwiązanie"

W roku szkolnym 2012/2013 nasza szkoła przystąpiła do programu edukacji antytytoniowej "Znajdź właściwe rozwiązanie".

Głównym celem akcji jest zapobieganie paleniu tytoniu wśród uczniów.

Cele szczegółowe:

• zwiększenie wiedzy w zakresie szkodliwości dymu tytoniowego;
  • kształtowanie umiejętności dbania o zdrowie własne i swoich bliskich;
  • kształtowanie postaw asertywnych związanych z unikaniem czynnego i biernego palenia tytoniu;
  • integracja grupy.

Adresatami programu są uczniowie klas IV - VI szkoły podstawowej.

Szkolny koordynator programu:

Agniszka Łada-Grobelna

Realizatorzy Programu:

Agnieszka Łada-Grobelna

Agnieszka Gnutek

Marzena Kowalik

www.gis.gov.pl

"Rodzicu! Palisz przy dziecku? Twoje dziecko pali z Tobą - BIERNIE."

Dnia 23.11.2012 r. uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w przygotowanie rysunków do ulotki "Rodzicu! Palisz przy dziecku? Twoje dziecko pali z Tobą - BIERNIE." Ulotka zostanie wydrukowana w profesjonalnej drukarni, a koszty pokryje poseł Krzysztof Brejza, któremu serdecznie dziękujemy.

strona_1.jpg [300x424]

strona_2.jpg [300x424]