Dzień Bezpiecznego Internetu

W naszej szkole w dniach 28 stycznia-5 lutego odbywały się zajęcia w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu. Inicjatywa realizowana była
pod hasłem „Działajmy razem”. Akcją zostali objęci uczniowie od przedszkola, aż do klasy VIII. Uczniowie klas VI-VIII, przygotowali dla swoich młodszych kolegów zajęcia edukacyjne, w czasie których wykorzystali przygotowane przez siebie filmy: „Spotkanie z nieznajomym”, „Prawo do prywatności”, „Kradzież konta” i „Haker”. Wszyscy prowadzący byli doskonale przygotowani do zajęć, doradzali swoim młodszym kolegom jak bezpiecznie korzystać z Internetu, na co zwrócić szczególną uwagę, zaproponowali również swoją pomoc. Uczniowie słuchali z ogromnym zaciekawieniem i dyskutowali na temat obejrzanych filmów. Na podstawie zajęć przeprowadzonych przez uczniów wszystkie klasy w czasie lekcji wychowawczych i świetlicowych utworzyły gazetki klasowe i plakaty profilaktyczne na temat bezpiecznego i kulturalnego zachowania się w sieci. Uczniowie zagrali również w grę internetową Interlandia oraz grę "Bezpieczny Internet". Zapraszamy do obejrzenia relacji z tej akcji.